Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epizoda 5 řada(1995-1996)

26. 7. 2007
5. řada (1995 - 1996)

94) 1 - Bratrská ochrana (1, Little Sister, Don'tcha!)
JT a Rich chtějí jít s děvčaty do kina, JTmu se ale nelíbí, že Rich pozval Al. Ta mu ovšem vysvětlí, že už jeho "ochranu" nepotřebuje. Cody dal dohromady Danu s Bradem Pittem. Nebo jen Pitem? To se od dohazovače Codyho nedozví. Mark a jeho kamarádi se bouří proti mateřskému vlivu a vyzkoušejí doutníky.

Carol: "Marku, co se ti stalo?"
Mark: "Potom ti to povím, ale teď si musím jít nahoru pohovořit se záchodovou mísou..."

JT (na Al a Riche, kteří se chtějí líbat): "Hele, nechcete něco k pití? Nebo tu mají skvělý slaný preclíky."
Al: "Jestli hned nezmizíš, nasolím ti tvůj preclík!"

* Jason Marsden se od této epizody začíná nepravidelně objevovat jako Rich


95) 2 - Tři chůvy (2, Three Girls And A Baby)
Frank s Carol si chtějí vyjet na romantický výlet a svěří malou Lilly Daně, Al a Karen. Děvčata veškerou péči zvládnou, jenomže se jim povede zablokovat dveře od ložnice a tak musí přijet na pomoc hasiči. Výlet rodičů se také nevyvíjí nejlépe - personál restaurace stávkuje, v kině není ani trocha klidu a u jezera se jim usadí na kapotě auta medvěd... Cody si myslí, že zemřel, v čemž jej utvrzuje i zablokovaná platební karta. Ve chvíli, kdy rozdá všechny svoje "cennosti", se dozvídá, že zemřel jeho jmenovec, válečný hrdina.

Dana: "Péči o dítě za tak náročnou nepokládám - jenom jí, vyměšuje a spí. Jako JT."


96) 3 - Divoký večírek (3, Party Animal)
Protože touží po svobodě, rozhodne se Dana odstěhovat ke kamarádkám. Hned první víkend pořádá večírek a tak pozve Karen i Al. Po tom, co ke zděšení sester vyváděla, ji Carol, jíž vše prozradily, přijde odvést domů. Rodina má nového souseda a Cody jej považuje za hledaného zločince...

Carol: "Bez tebe to tu nebude jako dřív, budeš nám hrozně chybět."
Frank: "Je, hurá, Dana se nám stěhuje, už je to tady! Tak jdeme na to, ať nám tam nepřijdeš pozdě!"


97) 4 - Pomoc v nouzi (4, Midnight Caller)
Dana a JT musí v rámci školního projektu spolupracovat na lince pro lidi v nouzi. Zavolá jim mladík, jehož čeká totéž, čím před několika lety prošli i oni. Lilly probrečela už několikátou noc a jediný, kdo je schopen ji uklidnit, je Cody. Carol se začíná obávat toho, že ji Lilly nenávidí a navíc - hrozí, že by její první slovo mohlo být "čéče".

Al (Frank a carol se v noci marně snaží utišit Lilly): "Tak jsme hlasovali a ještě jednou zařveš a dáme tě k adopci!"


98) 5 - Pomocnice v domácnosti (5, Maid To Order)
Frank se rozhodl přijmout pomocnici, aby trochu ulehčil Carol. JT přijme modelku, která ovšem o domácích pracech neví zhola nic. A protože jej Frank nachytá, jak uklízí místo pomocnice, musí ji propustit. Karen se snaží získat post vedoucí roztleskávačky, v čemž ji více než podporuje Carol, jíž o stejnou úlohu připravila jistá Becky. Karen skončí také druhá a vítězkou není nikdo jiný, než Beckyina dcera. Cody cvičí s portwashingtonskými seniorkami aerobik.

Carol (v kuchyni objeví novou pomocnici): "Franku, už jsem ji viděla, sbal si věci!"
Frank: "Okamžik, to není moje vina, JT ji najal bez mého svolení!"
Carol: "Fajn, zůstaneš. JT - padej!"
JT: "Jsem šokován tvým sexistickým přístupem! Ona má tak dokonalou postavu, dlouhý, štíhlý nohy a krásný, plný rty...eee - co jsem to chtěl říct?"


99) 6 - Nevěsta pro Codyho (6, Don't Ask!)
Cody si objedná z Ruska radio značky Kalašnikov, ale dorazí Kalašnikova... Jmenuje se Ljudmila a co víc - chce se vdávat!. Vysaje Codymu kreditku a vypadá to s ním zle, naštěstí se pro ni objeví nápadník. Karen naletěla podvodníkovi, který jí tvrdil, že za 500$ zajistí produkci desky. Karenino zklamání ztlumí Dana, která nahrávku donese do rádia. Frankovi už vadí lenost dětí, proto jim nařídí, aby se staraly samy o sebe a neotravovaly. Brendan, protože neví zda může Franka požádat o svolení, tak málem přijde o baseballový zápas, na který se těšil.

Cody: "Mohla bys tam varzit zpátečku a vrátit se do Ruska."
Ljudmila: "Tak s tím nepočítej, hochu, teď jsem v Americe a nebudu se vracet do země, kde je toaletní papír ostřejší než drátěnka!"

* Poslední epizoda (moc jich bohužel nebylo), ve které měl Brendan věnováno více prostoru než jen na jednu/dvě věty.


100) 7 - Opičí hrátky (7, Hello, Mr. Chips)
Al ztratila další zaměstnání a Frank ji upozorní, že musí být méně vzdorná. Získá místo prodavačky v nové cukrárně a když ji šéf nutí vzít domů maskota firmy, šimpanze Chipse, řídí se Frankovou radou a doma způsobí notné pozdvižení. Carol se snaží donutit Franka, aby na dobročinné akci hrál Tarzana. Protože nechce, musí zaútočit na jeho city. JT, Rich, Mark a Cody hrají kulečník. Markovi se zpočátku nedaří, ale dá na radu Codyho, řídit se svými matematickými schopnostmi, a porazí všechny. Proto se JT vsadí se slavným hazardním hráčem, Velkým Jimem, o 1000$...

Frank: "Jsou tři věci, které už nikdy neudělám - za prvé jíst sushi, za druhé zapínat po tmě zip a za třetí - hrát si na Tarzana."

Al: "Já za to nemůžu, to ta hloupá ženská, dvacet minut přemejšlela, jakou si má dát sýrovou polevu, tak jsem jí poradila..."
Frank: "A cos' jí řekla?"
Al: "No že při svým zadku by si neměla dávat žádnou!"


101) 8 - Nová kariéra (8, Roadie)
Městem projíždí kapela zpěvačky Christi Rose a Cody se nechal najmout jako pomocná síla. Dokonce se spřátelí i se samotnou Christi, která je Markovým idolem. V rodině jsou kromě Franka a Carol už čtyři řidiči (Al, Dana, JT a Karen) a po dlouhém přemlouvání dětí i Carol Frank svolí ke koupi auta. Přestože, aby ušetřil, kupoval v bazaru, přivezl klenot - Ford Mustang z šedesátých let a jen s velmi těžkým srdcem jej svěřuje dětem.

Frank: "Doporučuju vám dvě slova - veřejná doprava!"
Dana: Já mám pro tebe taky dvě slova - třetí auto!"
Frank: "Tak ty už mi stojíš jen za jedno - NIKDY!"

Carol: "Víš, když tady má tolik lidí řidičák, mohlo by se uživit i třetí auto. nejen pro ně, ale i pro nás, nemuseli bychom ztrácet tolik času tím, že je vozíme."
JT: "A s velkým zadním sedadlem!" (Dana do něj strčí) "No, na nákupy!"
Carol: "A ještě to má jednu výhodu - s třetím autem budou víc z domu."
Frank: "No jasně!"

* Na konci epizody všechny "děti" vystupují na podiu s Christi (Al za bicími, Mark a Brendan na trubku, JT a Cody na kytaru, Dana na klávesy, Karen jako doprovodná zpěvačka).


102) 9 - Ženské hnutí (9, The Wall)
Dana v domě pořádá sraz svého feministického kroužku. Cody jí přivádí nové členky, jenomže ty nepřišly hltat Danina moudra, ale uhnat Codyho. Carol a Frank se zotavují v lázních, ovšem každý s jinými pocity. carol se vše velmi líbí, Frank trpí při drastické masáži silné Inger. Mark na školním večírku tančí s dívkou, která se mu líbí a jejíž přítel tančí s jinými. Kromě tance má ale čas i na žárlení a tak si Marka podá a na jeho obranu se musí (jako vždy) postavit Al.

Dana: "Bože, jsi chlap, proč tohle ženský děláš!"

Mark (na dvorku zvedá činku): "Čtyři, pět,..." (ze dveří vyjdou Al a Karen) "sto, stojedna!"


103) 10 - Vraťte nám dítě (10, Baby Come Back)
Frank a Carol jsou na kadeřnickém veletrhu, JT má hlídat Lilly, místo něj se o ni ovšem musí starat Al. JTho, po přečtení inzerátu, napadne za tučné peníze propůjčit sestru reklamě. V čekárně ovšem vezme košík s jiným dítětem... Dana s Codym uvíznou v "kouzelné" mizecí bedně.

Brendan (na JTho): "Takhle ses staral i o mě? Div, že jsem přežil!"

Al (podívá se na dítě): "Tohle není Lilly!"
JT: "Ale co kecáš, je to Lilly!"
Al: "Ano? A co je potom tohle!!!?" (názorně ukáže)
JT: "On je to kluk..."


104) 11 - Vánoční radosti (11, The Fight Before Christmas)
Za Frankem přijíždí Crawfordovi, dobří přátelé Lambertova klanu, i se synem Mattem. Al dostane za úkol jej vzít na balet a ukázat mu město. Úkol se jí vůbec nezamlouvá, protože "nechce rande z donucení". Ona i Matt si později vzpomenou na své sympatie z dětství a Frank s Mitchem Crawfordem je nachytají v autě. Frank pro tuto aférku Crawfordovy vyrazí, Al ale jde s nimi, což jej, stejně jako naléhání Carol přiměje se omluvit a pozvat je zpět. Cody se snaží vánočně vyzdobit svou Lucinku, ale následkem toho nemůže se svým přítelem, zmrzlinářem Georgem, prodávat stromky a jako náhrada služí JT, který se ale od George musí ještě mnohému přiučit o žebříčku hodnot.

Carol: "to je fotka, kde se s Mattem koupáte, když jste byli malí."
Karen: "Jééé, ten je ale hezoučkej!"
Al: "Ne, to jsem já! On má pleš a žere mejdlo..."

* Andrew Keegan, který hrál Matta, byl v té době skutečným přítelem Christine Lakin (Al)


105) 12 - Obraz (12, What's Wrong With This Picture?)
Cody chodí s dcerou chicagského mafiána a má panický strach z možných následků ode dne, kdy se s ní rozešel. Na půdě je myš a Franka přiměje pozvat deratizéra až série zranění, která si užene při snaze o její likvidaci. Dana pózuje pro obraz abstraktní feministické malířky a z těchto důvodů svolí i k pózování pro akt. Autorka se ovšem rozhodne o realismus, což se všichni dozví až na aukci nového díla. Carol se, i přes Frankův odpor, snaží obraz za každou cenu koupit a finančnímu zruinování rodiny zabrání jen to, že autorka svůj výtvor zničí.

Dana (na Al): "Vím, že jsi Lambertová, ale jedno věz - umění není jen Elvis Presley."

Karen: "Páni, sto tisíc za obraz nahý Dany? Za mě by byl milion!"


106) 13 - Nerovný boj (13, Beautiful Ladies Of Wrestling)
JT a Frank by udělali COKOLI, jen aby získali lístky na Superbowl. Proto musí v ženských úborech podstoupit duel v ringu s profesionálními zápasnicemi. Cody zkouší jet tábořit oblečený do jídla. Mark získal možnost vstoupit do školy pro nadané děti, z čehož je velmi brzy zklamaný a nakonec je rád, že se může vrátit zpět.

Max: "Pánové, nesu něco, co nám změní život!"
Al: "Co, nafukovací ženskou?"

Carol: "Jsou tři ráno, právě jsem kojila a Lilly rostou zuby. Tak mě přestaň štvát!"
Karen: "Dobře, měla jsem rande s Bobbym. Ale tohle by ti mělo vadit nejmíň. Mark se ještě dole šprtá! Navíc fetuje kafe!"
Carol: "Mark se učí ve tři hodiny ráno?"
Karen: "A fetuje kafe! Uznej, že to je problém, kterej bys měla řešit."
Carol: "Taky ho budu řešit! Díky, Karen."
Karen: "Za málo."
Carol (po chvíli): "Jo, Karen? Máš zaracha!"


107) 14 - Mezi dvěma ohni (14, Torn Between Two Mothers)
Rodinu přijela navštívit Helen, Frankova matka. Snaží se Carol neustále poučovat, radit, z čehož je samozřejmě Carol naprosto nepříčetná. Nakonec se Frank musí vzepřít a jeho matka si uvědomuje, že se začíná podobat své tchyni a drží se už raději zpátky. JT se snaží najít práci, proto přijme místo figuranta v hodinách sebeobrany pro ženy. Netuší ale, že si ho tam vychutnají všechny tři sestry. Cody se nechal najmout pro lékařské experimenty na mozku.

JT: "Hledám si práci a jediný, na co bych měl, je prodej po telefonu."
Cody: "A co prodávaj?"
JT: "Naslouchadla..."

Dana: "Je povinností každé ženy se bránit."
Al: "Momentíček, je tohle jeden z těch kurzů, kde se máš naučit jak kopnout chlapa do rozkroku?"
Dana: "Ano."
Al: "Jdu do toho!"


108) 15 - Tahák (19, Do The Right Thing)
JTmu přišla důtka a hrozí mu kvůli prospěchu vyloučení ze školy. Frank mu dá ultimátum - pokud si v testu nezlepší prospěch, stáhne jej ze školy a pošle do práce. Rich JTmu nabízí tahák, ten jej ovšem nepřijme a na test se naučí. Dostane B, ale domů přinese Richovu knihu i s tahákem. Frank se proto rozhodne naplnit svou hrozbu a JTho zachrání jen to, že si ji Rich přijde vyzvednout. Al se chce nechat tetovat, v tom ji zabrání až Carol.

Mark: "T-S-S-J-E-E... Co to je?"
Cody: "Tssjee."
Mark: "Dobře, zkus to užít ve větě."
Cody: "Být či nebýt, tssjee..."
Mark: "Když je slovem i takový 'čéče', může být i tssjee..."

Frank: "JT, ale ty jsi dostal od rektora důtku!"
Cody: "To je nesmysl, to dávají jen zoufalcům a flákačům..."


109) 16 - Tajný ctitel (16, Secret Admirer)
Dana dostala kopačky den před Valentýnem a Cody se ji snaží rozveselit milostnými dopisy. Přestože to nebylo původně jeho cílem, získá Dana nového přítele. Frank koupil pro Carol padělek švýcarských hodinek a ta se je rozhodne vrátit. V obchodě je ale zatčena a vsazena do cely. Udobří si ji až dopisem od Codyho.

Cody: "Pošta, sport pro Brendana, magazín šílených vědců - to bude asi pro Marka. A pak tu máme tajuplný liebesbrief pro blondýnku, co nenávidí mužský..."


110) 17 - Mladí duchem (17, Forever Young)
Frank, carol a Lilly se účastní kurzu "rodinných hrátek", kde se setkávají s Daninou kamarádkou ze skautu. Carol si připadá příliš stará a tak se s Frankem rozhodnout trávit čas s mladými. Po večeru, stráveném v rockovém klubu, jim dojde, že nemá cenu jít s dobou za každou cenu a že tím Lilly nepomohou. Rich a JT tvrdí, že "chlapi jsou lepší než holky" a Dana jim chce dát za vyučenou. Cody vyrábí nejnesmyslnější blahopřání.

Dana: "Já bych jim moc ráda dokázala, jak moc se mýlí, když si myslí, že kluci jsou lepší, než holky. Mám nápad! Je, já mám opravdu bezvadnej nápad!"
Karen: "Povídej!"
Dana: "Ne, ne, to by bylo příliš, je to krutý a oba by je to ponížilo..."
Al: "Jsem pro!"

Rich (pohledem zkoumá Danu, která odchází nahoru po schodech): "JT, myslíš, na to co já?"
JT: "Patrně ne, je to moje sestra..."

* Dana poprvé (byť nedobrovolně) líbá Riche


111) 18 - Podezření (15, Snow Bunnies)
Cody má hroznou škytavku a nepmáhá žádná terapie - ani lekání JTho, hypnóza od Marka, nic... Carol čte hororovou knihu a děsí ji noční můry. Frank Al zakáže lyžařský výlet, na který chtěla jet s Mattem a místo ní tam jede vyhlášená svůdnice. Po vyslechnutí několika nepříliš povzbudivých zvěstí od JTho a Karen se Al rozhodne za ním vyrazit...

Al: "Jestli na Matta jenom šáhne, podříznu jí krk!"
JT: "Hele, počkej, pojedu s tebou..."
Al: "Proč?"
JT: "Naštvaná řídit nemůžeš a navíc jestli je opravdu taková divoška, musím jí poznat!"


112) 19 - Hádej, kdo přijde na večeři (18, Guess, Who's Coming To Dinner)
Dana má nového přítele, Flemminga, který je ovšem velmi nevychovaný a velmi brzy leze Frankovi i Carol na nervy. JT díky Lilly získá přítelkyni, ale zaplete se do lži, protože dívku přitahuje jako "otec", nikoli jako "bratr". Cody ve svém sýrovém klobouku pokaždé uhodne všechna výherní čísla v loterii. Proto si na jeho tip vsadí Mark, Karen a Brendan. Cody jim ale zapomněl říct, že nechal svůj tip rozhlásit na stadionu pro 50.000 lidí.

Karen: "Radši si od toho nic moc neslibujte, já ho totiž znám a je to hrubej, nafoukanej a oprsklej hulvát."
Frank: "Pro Danu se hodí."

* Poslední díl s Codym


113) 20 - Barvitý víkend (20, The Bodyguard Formerly Known As A Prince)
Al, Dana a Karen vyjely lyžovat do horkého střediska, kde se setkaly s princem a jeho družinou. Rich rozeslal řetězový dopis a říká si "pan Klikař", protože mu při souhře náhod opravdu přeje štěstí. Carol získala vzorky nového šamponu, který ovšem barví vlasy na oranžovo.

Rich (vtrhne do obýváku): "Dobré odpůldne přeji, řekněte 'ahoj' panu Klikaři!"
FRank: "Ahoj, pane Klikaři, nemohl byste se seznámit s panem Zvonkem?"

Mark: "Pomoc, mami, jsem zrůda!"
JT: "Tos' byl vždycky, teď jsi jenom oranžovej..."


114) 21 - Nejistá kariéra (21, Major Pain)
Carol dosadila do Frankovy party synovce jedné své známé. Tím novým člověkem je šílenec jménem Jake Gordon, ketrému ale všichni říkají Flash (Blesk). Nejen, že se chová jako idiot, on ještě k tomu napáchá spoustu škody, kterou musí přes noc napravovat. Dana, Rich a JT se nemohou rozhodnout pro svůj obor na škole a navštíví poradenské centrum. Tam Dana, protože se jí nezdá doporučení z výsledků testu, odhalí podvod a protože zjistí ještě několik podobných případů, poradí jí JT novinařinu.

Dana: "Dneska mám vážně náladu pod psa."
Karen: "To já měla taky, ale pak jsem si nalakovala nehty odstínem 'západ slunce' a teď je mi fajn!"


115) 22 - Rovnoprávnost (24, Men At Work)
Dana a její feministické kolegyně se snaží zavírat (dle nich) sexistické podniky. První z nich - restaurace - změní podmínky náboru lidí a JT s Richem se rozhodnou tam nastoupit - "v šortkách přece budou mít větší šanci sbalit holky v minisukních"... Ale ani jim se tam nelíbí a podají společně s kolegyní výpověď - anabáze ovšem přinesla kýžený efekt. Pak souhlasí se zavřením dalšího podniku, rozhodnuti zúčastnit se "rozlučkového večírku". Frank za pár babek koupí zařízení zrušeného baru, které instaluje ve sklepě a carol ještě k tomu v domě ubytuje Flashe...

JT: "A co je na tý hospodě sexistickýho?"
Dana: "Najímají servírky s bujným poprsím a nutí je nosit upnutý tričko a kraťasy!"
JT: "Proto tam rád chodím!"


116) 23 - Výlet do Disneyworldu I (22, We're Going To Disney World, pt. 1)
Frankova matka věnuje rodině výlet do Disneyworldu. K rodině se ovšem vetře Rich a Flash. JT, ve snaze uhnat děvčata, rozhází všechny peníze, které s Richem stačili našetřit.

Al: "To jsou ale fešáci."
Dana: "Hm, ano, začínám chápat, proč je tu tak drahý vstupný!"


117) 24 - Výlet do Disneyworldu II (23, We're Going To Disney World, pt. 2)
Flash stihne všechny atrakce v rekordním čase a Karen vyharává pěveckou soutěž.

Carol: "Děti si to tu užily přímo báječně."
Frank: "No jo, já bych jenom rád věděl, jestli jednou přijde den, kdy spolu budeme moci být chvíli v klidu a bez hordy dětí všude kolem..."
Carol: "Já mám pocit, že ten den přijde mnohem dřív než si myslíme. Vždyť se na ně dobře podívej - Brendanovi už je dvanáct a Daně dvacet. Odejnou nám dřív, než se nadějeme."
Frank: "No jo, ale co Lilly?"
Carol: "Nad tou máme početní převahu..."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář