Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epizoda 2 řada (1992-1993)

26. 7. 2007
2. Řada (1992 - 1993)

23) 1 - Přijímací zkouška (1, S.A.T. Blues)
Dana dělá přijímačky na vysokou školu, ale Cody dosáhne lepšího výsledku, a to i při opakovaném testu. Děti si bez dovolení berou Frankovo oblečení, ten proti tomu bojuje instalací alarmu do své šatní skříně.

Frank (Karen mu vrací prádlo): "Tys měla moje trenýrky?"
Karen: "Teď to nosíme všechny, jen zašijeme poklopec."
Frank: "To vysvětluje, proč jsem měl nedávno určité problémy..."


24) 2 - Být či nebýt (2, To Be Or Not To Be)
JT se musí naučit na test ze Shakespeara a Frank mu s tím pomáhá. Nic platné, opět čtyřka. Rodiče se rozhodnou promluvit s učitelkou, která shodou okolností učila i Carol, ale na JTho je vysazená. Al se učí ve škole vařit a Mark má panický strach z pracovní výchovy.

Frank: "Od teď od tebe očekávám jen dobré známky."
JT: "A do prkna!"
Carol: "To půjde, táta pomůže."
Frank: "A do prkna!"


25) 3 - Televizní šou (4, J.T.'s World)
JT v obýváku natáčí pro kabelovku vlastní televizní show. Codyho má jako parťáka, Al za kamerou a Marka zvukaře. Pro okrasu si do týmu přibere Kareninu spolužačku Lisu. Ta ale projeví náklonnost ke Codymu a proto jej JT vyhodí. Když mu to Mark a Al vyčítají, vyhodí i je. Až Frank JTho přiměje, aby se omluvil a vzal všechny zpátky. Mezitím se Frank s Carol pohádají kvůli hloupému kvizu v časopisu.

JT: "Tak vážení, v téhle show budu hvězda a vy jste štáb. Takže mi budete říkat pane..."
Al: "Pošuk?"
Mark: "Poděs?"
Brendan: "Dřevo?"
JT: "Zůstaneme raději u JTho..."


26) 4 - Soutěž otců (3, Stuck On You)
Al si našla novou kamarádku, Laureen, se kterou tráví většinu volného času. Frankovi se to příliš nelíbí, což umocňuje fakt, že Al neustále vypráví i o Laureeniném otci Tedovi. Frank začíná žárlit. Koná se turnaj v předvádění lidských much, na který Cody pozval celou rodinu. A protože soutěží i Ted, rozhodne se to Frank také zkusit, přes svoje pochroumaná záda. JT se snaží udělat dojem na dívku a nechá si od Karen pomoci s účesem. Ten rozhodně nedopadne podle jeho představ.

Carol (Frankovi): "Tohle doporučují čtyři z pěti doktorů vejtahům, co se přizabijou, když si hrajou na machry."


27) 5 - Psí život (5, It's A Dog's Life)
Děti přemluví Franka a Carol, aby se mohly starat o psa sousedům, kteří odjeli na týden na Floridu. Péči o zvíře nezvládají, Carol si psa zamiluje, ten navíc na ni žárlí a nenechá k ní Franka ani přiblížit, což jej dohání k zoufalství a nepříčetnosti. Jako by to vše nebylo málo, majitelé psa se rozhodnou na Floridě usadit natrvalo. Vše zachrání až noví sousedé, kteří si jej vezmou.

Frank (ukazuje Carol zničený model): "Moje letadlo bojovalo a prohrálo."
Carol: "No bodejť, nemáš to nechávat válet kam pes dosáhne."
Frank: "Leželo nahoře na knihovně!"

Frank: "To je fantastický - Dano, za pár týdnů budu mít model s věrnou podobou ponorky Polaris a zaručeně plovoucí!"
Dana: "Bezva, nebude kachnička žárlit?"


28) 6 - Modelka (7, Model Daughter)
Karen se splnil sen a odjíždí do Chicaga nafotit kolekci plavek. Carol se to nelíbí a proto jede s ní. Zasahuje do práce fotografovi a dohání Karen k nepříčetnosti. Jedna z modelek ale Karen upozorní, že život modelky není takový, jaký si představuje a může být ráda za to, jak se o ni matka stará. Mezitím musí Frank zabezpečit chod domácnosti a péči o nemocnou Danu. K jeho smůle postupně onemocní všechny děti.

Frank: "Zvoral jsem něco?"
Carol: "Ne, jen až budu příště chtít slyšet tvůj názor, tak ti ho předem řeknu!"


29) 7 - Volba předsedy (9, The Making Of The President)
Ve škole se koná volba předsedy a Dana kandiduje. Její elitářství se příliš nelíbí JTmu a na Frankovu radu se voleb zúčastní také. S přehledem zvítězí, protože zaujme většinu studentů, což žere Danu i Carol. Frankovu manželskou krizi vyřeší, když JT přizná, že všechny povinnosti nezvládá a předá předsednictví Daně, která se naopak naučila, že musí myslet na všechny studenty.

Mark: "Ptal jsem se v okolí, koho budou volit."
Dana: "No, koho tedy?"
Mark: "Mám pro tebe dobrý i špatný zprávy, ta dobrá je, že máš podporu kroužku latiníků, matiků a šachistů."
Dana: "A co ta špatná?"
Mark: "Že to dělá jen dva hlasy. Zřejmě existuje víc hňupů, než jsme si mysleli."


30) 8 - Šéfka (6, The Boss)
Cody, JT, Karen a Dana získali práci v nové kavárně, přičemž Dana je šéfka. Přehání to však s panovačností a proto dá Karen i JT výpověď. Sama práci nezvládá a tak naverbuje Carol a Franka, kteří se do kavárny přišli podívat. Stejně hrubě se ovšem chová i k nim a ti si s ní vážně promluví. Mark přinesl domů detektor lži a zjistil několik zajímavých věcí o Frankovi a Codym.

Karen: "Nikdy jsem tak tvrdě nepracovala a to jsem mažoretka!"


31) 9 - Domácí ochranka (8, Someone To Watch Over Me)
Carol musí odjet na konferenci a proto dostává dům na povel Frank. Daně povolí schůzku, ale až později zjistí, že jejím přítelem je "stěhovák" Mike, který pro něj občas pracuje na stavbě a nemá zrovna valnou pověst. Ve snaze uchránit Danu před malérem se ztrapní, když z větve spadne do Mikova auta. Dana mu dává plně najevo svůj vztek do chvíle, kdy zjistí, že Mike je přesně takový Mizera, jak jí ho Frank vylíčil.

Dana: "Mami, svěřit dům Frankovi je jako nechat šimpanze řídit zoo!"
Frank: "Opravdu? Tak až si tomu opičákovi řekneš o prachy a on ti dá buráky, tak se nediv."


32) 10 - Cody má problém (10, Virgin Territory)
JT a Cody se v bistru seznámí se sestrami Petersonovými. JT se těší, že si večer na rande užije, když je sestry pozvou k sobě domů, ale Cody odmítne s tím, že je panic a čeká na opravdovou lásku. Tím překazí JTmu všechny plány (sestrám se líbí Cody a o samotného JTho rozhodně nestojí) a to mu má JT velmi za zlé. Carol se rozhodla bojovat s Frankovým vysokým cholesterolem.

Frank: "Uznejte sami, že váš staroch byl dneska ohromnej, blokoval útok, střílel koše a hrál jsem osobní obranu."
Cody: "Ale stejně bylo hezký, že tě nechali zahrát."


33) 11 - Jak ušetřit (11, Back To Basics)
Carol utratila značnou částku za půjčené videokazety a rozhone se, že rodina musí šetřit. Děti ale odmítají omezit své utrácení a tak Carol striktně zruší všechny výdaje mimo nezbytných. Děti si svou zlost vybíjí na Brendanovi, který se rozhodne utéci.

Dana (v ložnici): "Vyrušila jsem vás?"
Frank: "Jo!"
Dana: "Fajn!"


34) 12 - Oslava narozenin (14, Happy Birthday, Baby!)
Carol je zklamaná Daniným rozhodnutím mít narozeninovou oslavu v podobě party s kamarády a ne babinec dle návrhu Carol. Dana zalže, že bude spát u kamarádky, proto se Frank rozhodne přivést Carol na jiné myšlenky v hotelu u jezera. To ještě netuší, jaké mají sousedy... Al při praní obarví Kareninu blůzu a jejich spor musí rozřešit soudce Cody.

Dana: "Máma si myslí, že nejsem dost velká na večírek bez dospělých...jé, to jsou medvídci?"


35) 13 - Kamarád z mládí (12, Boys Will Be Boys)
Za Frankem přijíždí Scooter, jeho nejlepší přítel z dětství. Daně a Carol se nelíbí nejen jeho životní styl, ale především nepříliš civilizované chování a negativní vliv na Franka. Poté, co Scooter vezme JTho na návštěvu do striptýzového klubu, dojde i Frankovi trpělivost. Cody vyhraje krocana Elmera.

Frank: "Nebejt Dana tvoje dcera, zacpal bych jí pusu."
Carol: "Když najdeš dost velkou vycpávku...posluž si."


36) 14 - V tropickém ráji I (18, Aloha, part 1)
Frank vyhrál v tombole týdenní dovolenou na Havaji včetně veškerého servisu. Carol všechny ničí svou touhou vidět VŠECHNO. Frank se ji marně snaží naučit odpočívat, lenošit. Dana nachází novou lásku a hrozí, že udělá stejnou chybu, jako její matka - vztah totiž nabírá příliš vážný směr.

Carol: "Tak, pánové, vstávat!"
JT: "Já nechci do školy, bolí mě břicho!"
Carol: "JT, Jsme na Havaji!"
JT: "Zázrak, už je mi dobře!"


37) 15 - V tropickém ráji II (19, Aloha, part 2)
Děti (Al, Mark a Brendan) vyhrály v soutěži o nejlepší hrad z písku let helikoptérou nad ostrovy a JT s Codym našli poklad.

Dana: "Ale já nevím, jestli se chci vdávat."
Karen: "Posuďme to objektivně - má prachy, je fešák, má prachy, je na tebe hodnej a má prachy, takže odpověď jasná!"


38) 16 - Pokušení (15, One Of The Guys)
Na naléhání carol přijímá Frank do své stavařské party novou kolegyni - Eggie. Při sněhové vánici ovšem uvíznou v motelu za městem a to v Carol vzbudí podezření... Děti chtějí za pomoci Marka vydělat peníze na komoditní burze.

Eggie: "Franku, chci tě varovat, Phil s tebou bude chtít mluvit, protože jsme se trochu nepohodli o neslušných vtipech."
Frank: "Nezlob se, Eggie, naši chlapi někdy umějí být hrozní sprosťáci."
Eggie: "Ten vtip jsem řekla já."


39) 17 - Nenadálé bohatství (13, If I Were A Rich Man)
Cody dochází vypomáhat do domova důchodců a mezi jeho obyvateli získá mnoho přátel. Jeden z nich mu v závěti odkáže 250.000$. Všechny děti se z Codyho snaží vymámit peníze na různé více či méně nesmyslné věci, ale Cody se naštěstí rozhodne (na Carolinu radu) po svém. Rodině odešla videokamera, Frankovi se nechtělo utrácet a tak "výhodně" nakoupil přímo z kufru Rustyho auta.

Cody: "No tak, JT, rozjasni svou tvář. Kouďák tě vezme tam, kde je pořád legrace."
JT: "Kde mejou auta nahoře bez?"
Cody: "Ne, do domova důchodců."


40) 18 - Ať žije svatý Valentýn (17, Love, Port Washington Style)
Dana dostala před svátkem Valentýna kopačky (už zase...) a aby přišla na jiné myšlenky, vezme si službu v restauraci. Tam na ni čeká zákazník se stejně zlomeným srdcem... Carol má plné ruce práce v salónu a tak naverbuje Franka. Ten ovšem neví, jaké nebezpečí skrývají Caroliny barvy na vlasy a malér v podobě plešky na hlavě zákaznice na sebe nedá dlouho čekat.

Carol: "Potřebuju jen, abys zákaznici umyl vlasy! Umíš si snad umýt vlasy?"
Frank: "Jo, ale musím být nahý a zpívat si při tom."
carol: "Dělej jak chceš, dostaneš větší dýžka!"


41) 19 - Jak jednat s dámou (20, No Way To Treat A Lady)
JT má novou přítelkyni, kterou Mark doučuje matematiku. K JTho zděšení si u ní svým gentlemanským chováním získá náklonnost. Al potřebuje koupit svoji první podprsenku, stejně tak poprvé potřebuje Carol jako matku více než Franka.

Dana (o JTm a jeho přítelkyni): "Hezkej páreček, doufám že dostanou místo v nějaký útulný polepšovně."


42) 20 - Ve víru showbusinessu (16, No Business Like Show Business)
JT a Cody natáčejí další díl svého pořadu JT’s World. Přijde za nimi producent a nabídne jim pořádnou práci. Při prvním natáčení vyhodí JTho štáb (Marka, Al a Brandona). Nakonec producent vymění i oba protagonisty. Carol a Frank zjišťují, že na sebe mají málo času, a proto se domluví, že Carol půjde s Frankem na kuželky a on s ní na hodinu kreslení. Frankovi vadí, že budou kreslit mužský akt, což je ovšem pro Danu a Karen důvod, aby se chtěly přidat. To jim Carol zatrhne a o to více se nakonec diví, jakého přítele si Dana přivedla domů ("objekt").

* poprvé se v seriálu objevuje David Graf (Tackleberry z Policejní akademie) a rozhodně ne naposledy (5., 6. série)

Carol: "Franku, nemluv s dětmi, když u toho nejsem já..."

Carol: "Dívat se na mužské tělo není nic špatného, ale přeci jen to není rodinná zábava..."


43) 21 - Všichni za jednoho (21, The Un-natural)
Mark jeví zájem hrát v baseballovém družstvu, kde koučuje Frank a hrají v něm Al a Brendan. Co víc - Carol na tom trvá. Frank je proti, protože Mark je nešikovný a nikdy baseball nehrál, nicméně je dotlačen k souhlasu. Při zápase jde Mark na odpal a všichni jej začnou vypískávat. Rozhodne se odejít, ale Al jej přesvědčí aby zůstal. Nakonec celý zápas zachrání díky svým znalostem fyziky a povedeným home-runem. Dana s Karen a JT s Codym se vsadí kdo déle vydrží nespat (které pohlaví je silnější). Nakonec usnou všichni najednou.

Carol: "Už je na čase aby ses projevil jako chlap!"
Mark: "Myslíš?"
Carol: "Mamka ti pomůže..."

Frank (o Markovi): "Vždyť má tenisový loket už když se češe!"

Mark: "To bude trapas..."
Al: "Určitě menší, než když ti nevlastní sestra vyrazí zuby!"


44) 22 - Půlnoční horor (22, The Psychic)
Carol s Frankem si pořídili novou superpostel, která však není zcela podle jejich představ. Karen má pifku na JTho, protože do školního časopisu umístil její fotografii coby batolete. Cody vezme JTho na návštěvu k madam Sonje, která mu předpoví neblahý osud, přičemž hlavní roli v celém sledu událostí bude mít "dívka, která JTho pro něco nenávidí a jejíž jméno začíná na K". JT ničemu nevěří do chvíle, kdy se začínají naplňovat všechny předpovědi. Karen (za pomoci Codyho, Carol a Frenka) totiž přichystala sladkou pomstu.

Frank (na Carol) "Vidíš, chtěli jsme jim pomoci a oba jsou naštvaní. Náš úkol je splněn!"


45) 23 - Domov v ohrožení (23, This Old House)
Frank dostane zakázku na zbourání starého domu a postavení nového. Najme (na nátlak Carol) Codyho, aby za pomoci dynamitu dům vyhodil do vzduchu. Cody se ale v domě potká s jeho obyvateli, kteří, protože jsou zadluženi, nemají kam jinam jít. Proto se rozhodne odmítnout pokračovat v práci. Banka chce zažalovat Franka kvůli smlouvě, kterou podepsal a kterou kvůli Codymu nemůže dodržet. Mark, Al a Brandon si vydělávají lepením obálek. JT jim nabídne, že bude dělat šéfa, ale protože je komanduje, nechají toho. JT musí lepit sám.

Cody: "Máš velkou kuráž strejdo..."
Frank: "Ne, já mám jen ženu."


46) 24 - Těžká volba (24, Double Date)
Codymu se někdo vloupal do Lucinky (dodávky) a ukradl rádio. Frank proto do auta namontuje alarm, ale sám v něm uvízne. Carol se nelíbí, že Frank nosí všude po kapsách peníze a koupí mu kabelu, z čehož má on pramalou radost. Carol domluví, že Karen půjde na školní večírek s (podle Karen) úplně nemožným klukem, protože dosahuje v jejím hodnocení pouhých 42 bodů. Sama chce jít s jiným, jen aby získali cenu za nejhezčí pár. Zavolá “42”, a namluví mu, že je nemocná. Na večírek ale “42“ dorazí také...

JT: "Napadlo mě téma na domácí úkol - 'Vliv elektřiny na živé objekty'."
Frank: "A proto jsi chtěl svého nevlastního bratra připojit k baterii?"
JT: "2$ za krysu přece nedám."
Frank: "Od teďka platí nové pravidlo: 'Nikdo nesmí vraždit sourozence bez mého svolení'."
JT: "To není fér."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář